Banery

  • Baner 1 left
  • Baner 2 left
  • Baner 3 left

Inne

Zmiana godzin otwarcia Banku Spółdzielczego w Błaszkach

Szanowni klienci,

Informujemy, że od 17.05.2023 zmianie ulegają godziny otwarcia Banku Spółdzielczego w Błaszkach. Bank będzie czynny w środy do godziny 1600.

Poniedziałek 0715-1400

Wtorek 0715-1400

Środa 0715-1600

Czwartek 0715-1400

Piątek 0715-1400

Szanowni Klienci,

Bank Spółdzielczy w Błaszkach pragnie poinformować, że od 5 września 2023r. aż do odwołania Punkt Obsługi Bankowej w Gruszczycach będzie nieczynny. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Zarząd Banku Spółdzielczego w Błaszkach

Szanowni Klienci,

Informujemy, że od dnia dzisiejszego (08.02.2024r.) można korzystać z bankomatu.

Bank Spółdzielczy w Błaszkach

Szanowni Klienci!!!

Informujemy, iż

31.01.2024r. (środa)

Bank Spółdzielczy w Błaszkach

Będzie czynny do godziny 14:00

Koniec miesiąca

Zarząd Banku Spółdzielczego w Błaszkach

Dzień bezpiecznego Internetu 2024

  • Dzień Bezpiecznego Internetu 2024_3

A Ty, na pewno bezpiecznie korzystasz z internetu? Dziś jest dobra okazja, aby się zatrzymać
i przypomnieć sobie jak bezpiecznie bankować.

  • Nie loguj się do bankowości internetowej z linku, który przyszedł do Ciebie mailem lub SMS-em, ani przez link z wyszukiwarki. Wpisuj adres strony logowania ręcznie lub korzystaj z przycisku logowania na stronie naszego banku.
  • Sprawdzaj adresy stron www, na których się logujesz, oraz ważność ich certyfikatów.
  • Pamiętaj, że login i hasło do bankowości oraz numery kart to dane, które powinny być znane tylko Tobie. Nie wpisuj ich na niezaufanych stronach i nie podawaj ich innym.
  • Zadbaj o bezpieczne hasła – skomplikowane, unikatowe i trudne do odgadnięcia przez postronne osoby. Nie używaj tego samego hasła do różnych kont.

Więcej informacji o bezpiecznym bankowaniu: www.sgb.pl/bezpieczna-bankowosc-internetowa/

Dbaj o bezpieczeństwo i nie daj się oszustom!

  • dzien_jezyka_ojczystego

Dzień Języka Ojczystego 2024

21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. To międzynarodowe święto, ustanowione przez UNESCO, które w tym roku obchodzimy po raz 24. Powstało przede wszystkim po to, by przypomnieć, jak ważna jest ochrona języków ojczystych oraz dbanie o języki zagrożone i ginące. To również okazja do tego, żeby zwrócić uwagę na różnorodność językową na świecie.

Nasza mowa jest żywa, a język zmienia się nieustannie. To od nas zależy jak się nim posługujemy i jak o niego dbamy.

Poniżej przedstawiamy garść językowych ciekawostek:

  • w Polsce tylko język polski ma status języka urzędowego.
  • 95% Polek i Polaków posługuje się w kontaktach domowych językiem polskim. To 37 869 618 osób. Inne języki w kontaktach domowych są używane przez tylko 1 746 903 osób.
  • najczęściej używanym językiem obcym w kontaktach domowych w Polsce jest język angielski – co po raz kolejny pokazuje, jak jest popularny, szczególnie jako międzynarodowe medium komunikacji.
  • język kaszubski jest jedynym językiem regionalnym w Polsce. Uczą się go dzieci w szkołach i można z niego zdawać maturę. Jest uznany za osobny język m.in. dlatego że znacznie różni się od „tradycyjnej” polszczyzny i jest mniej zrozumiały. Kaszubi stworzyli nawet oddzielną gramatykę swojego języka, publikują w nim utwory literackie, podręczniki czy słowniki. Nawet na ulicach urzędowe szyldy instytucji regionalnych oraz lokalne powiadomienia mają dwie wersje językowe.
  • język śląski nadal walczy o status języka regionalnego, choć posługuje się nim prawie pół miliona osób – więcej niż językiem kaszubskim. Śląski jest uznawany jako dialekt lub etnolekt (czyli odmiana języka, który określa tożsamość określonej grupy etnicznej).
  • w Stanach Zjednoczonych istnieje gwara teksaska. Powstała jako odmiana gwary emigrantów ze Śląska, którzy wyjechali do Teksasu w XIX w. Jest używana do dziś. Można znaleźć w niej połączenia z jęz. angielskim, np. bejbik – dziecko, korn – kukurydza, turbacyjo – problem czy pluzmy / piczesy – brzoskwinie
  • oprócz śląskiego w Polsce są również dialekty: mazowiecki, małopolski, wielkopolski oraz mieszane na wschodzie kraju, a także tzw. nowe dialekty mieszane na zachodzie i północy. Każdy z nich dzieli się na kilkadziesiąt gwar, np. gwara poznańska czy góralska.

Przerwa techniczna 21/22.03.2024r.

Szanowni Państwo!

 

Informujemy, że w związku z pracami serwisowymi po stronie Banku w dniu 21 marca br. (czwartek) od godziny 15:00 do godziny 03:00 dnia następnego będzie miała miejsce przerwa w dostępie do usług Internet Banking i Aplikacji SGB Mobile.

Transakcje kartami płatniczymi będą możliwe.

Prosimy o zaplanowanie transakcji internetowych w innych terminach.

Dziękujemy za zrozumienie oraz przepraszamy za niedogodności.

Bank Spółdzielczy w Błaszkach